Poctivá zemědělská a komunální technika
česká výroba s tradicí od roku 1968

Časté dotazy

Podle čeho značíte Vaše traktorové návěsy?

Traktorové návěsy značíme od roku 2014 pomocí dvou číselných údajů oddělených tečkou – do roku 2014 byly návěsy značeny „pouze" dle nosnosti. Aktuálně první údaj vypovídá o „technicky přípustné hmotnosti", druhý údaj o „nosnosti" neboli „užitečné hmotnosti". Výše popsané přiblížíme pomocí příkladu na konkrétním vozu, např. na BIG 22.16 - tento traktorový návěs má technicky přípustnou hmotnost 22 tun a nosnost 16 tun.

Jaký je rozdíl mezi návěsy BIG a MIG?

Rozdíl mezi návěsy BIG a MIG je v nejvyšší povolené rychlosti - traktorové návěsy řady BIG jsou homologovány na 40 km/hod, traktorové návěsy řady MIG na 60 km/hod. Traktorové návěsy MIG jsou navíc vybaveny systémem ABS nezávislým na traktoru. Troufáme si tvrdit, že homologaci traktorového návěsu na 60 km/hod umíme jako jediní v České republice.

Podle čeho značíte přepravníky zvířat PARDÁL?

Přepravníky zvířat PARDÁL značíme podle délky ložné plochy, nikoli dle nosnosti či technicky přípustné hmotnosti. Přepravníky vyrábíme ve značení PARDÁL 5,5, 7,5 a 9, tzn., že je lze pořídit s délkou ložné plochy 5,5, 7,5 a 9 metrů. Více informací o výrobní radě PARDÁL naleznete zde.

Jak bojujete proti levnější konkurenci? Nemáte strach, že Vás levné a méně kvalitní produkty připraví o zákazníky?

Strach určitě nemáme. Jsme přesvědčeni, že minimálně čeští a vůbec středoevropští zemědělci ocení kvalitu a dlouhou životnost. Vyrobit levný a nekvalitní vůz (ať už v jakékoliv produktové řadě) je to nejjednodušší – je to však cesta, kterou se WTC Písečná nechce a nebude ubírat. Kvalita a životnost jsou parametry, o jejichž důležitosti nepochybujeme. Jako příklad toho, jak se neprofesionální přístup nevyplácí nemusíme chodit daleko - v uplynulých letech se prodalo na území Česka poměrně dost kusů dopravní techniky jednoho nejmenovaného výrobce levných a při vší úctě méně kvalitních vozů. První rok se bez jakýchkoliv komentářů prodávalo, druhý rok se „špitalo" o problémech se servisem a třetí rok se prodávat přestalo - uživatelé a prodejci si o problémech řekli a výrobce nebyl připraven reagovat. Takovýchto experimentů můžeme při pohledu zpět popsat celou řadu.

Co znamená název WTC Písečná?

Název/zkratka WTC pochází z období, kdy jsme soustředili veškerou produkci na západoevropské trhy (zejména do Francie, cca. 500 vozů ročně). V té době jsme chtěli pomocí zkratky „WTC" naznačit, čím se naše společnost zabývá - „W" Wagons (vozy), „T" Trailers (návěsy či přívěsy) a „C" Containers (kontejnery nebo také přepravníky). Vzhledem k tomu, že jsme tento název používali řadu let před návratem na český a slovenský trh (do roku 2007/2008), jsme jej nikterak neměnili ani nemodifikovali.

Proč bych si měl pořídit návěs od vás?

V prví řadě nás velmi těší, že náš výrobní program nesestává pouze z traktorových návěsů či přívěsů a že umíme zákazníkům a obchodním partnerům nabídnout ucelené portfolio zemědělské a komunální dopravní techniky.
Naše traktorové návěsy definuje zejména:

 • Robustní konstrukce s kontinuálními sváry.
 • BUGY náprava.
 • Předimenzivaná konstrukce.
 • Nosníky podvozku s uzavřených silnostěnných profilů.
 • Odpružené oje.
 • Automatická parkovací brzda.
 • Automatický zátěžový regulátor tlaku brzd.
 • Sklopná zábrana proti podjetí.
 • Hydraulická vrata s hydraulickým zajištěním.
 • Hydraulická podpěra oje s ruční pumpou.
 • Možnost 3 výšek korby.
 • Možnost nástavků.
 • Vyměnitelné oko ve standardní výbavě.
 • Barevné provedení na přání.
 • Traktorové návěsy řady MIG - 60 km/hod + ABS.
 • Bohatá volitelná výbava.

Vše vyrábíme v České republice a u všech našich produktů garantujeme servis a související služby. Více informací o našich traktorových návěsech najdete zde.

Je možné navštívit Vaši fabriku a podívat se na výrobu?

Samozřejmě je to možné a za takovýchto návštěv si velmi považujeme. Jedinou podmínkou je dopředu zavolat a domluvit se na konkrétním termínu.

Jak dlouhou záruku poskytujete?

12 měsíců v rámci tzv. záručního servisu. V dalším období veškeré naše vozy servisujeme v rámci pozáručního servisu.

Jaký je termín dodání u Vašich vozů?

Standardně garantujeme termín dodání maximálně 2 měsíce od objednávky. V případě poptávky konkrétního vozu vždy operativně/obratem stanovíme konkrétní garantovaný termín, se kterým může zákazník kalkulovat. Nejsme vázáni jednomu velkému odběrateli, kterého bychom co se termínů týče protěžovali a upřednostňovali, tudíž je možné nezřídka kdy kalkulovat i s kratším než dvouměsíčním termínu.

Mapa prodejců

Najděte vašeho nejbližšího prodejce
produktů společnosti WTC Písečná

Rychlý kontakt

Martina Mičáková
asistentka pro prodej a marketing

Mobil: + 420 724 981 824
Tel.: + 420 584 403 102
E-mail: info@wtc-pisecna.eu

Nezávazná poptávka

AKTUÁLNÍ VIDEO Z GALERIE WTC

 

Sledujte nás
na sociálních sítích

     
logo oppi
logo eu
logo mpo