Poctivá zemědělská a komunální technika
česká výroba s tradicí od roku 1968

Jesenická výzva

Představenstvo OHK Jeseník vyzývá HK ČR ke změně priorit i způsobu komunikace s vládou ČR v období současné bezprecedentní covidové krize.

Až doposud se veškeré aktivity HK ČR zaměřovaly téměř bezvýhradně na způsoby a formy kompenzací za uzavřené či omezené aktivity. Tato strategie byla zcela správná v prvních měsících covidové krize. Nyní, tedy již s téměř ročními zkušenostmi, je však čas na změnu.
K dispozici je množství tvrdých dat potvrzujících účinnost různých opatření i cest šíření nákazy v jednotlivých segmentech společnosti v zemích používajících různé metody.

Je evidentní, že opakované a stále „vylepšované" lockdowny tou správnou cestou nejsou, vedou vždy pouze ke krátkodobým výsledkům a dlouhodobě způsobují mnohonásobně vyšší škody na lidských životech, zdravotním i psychickém stavu obyvatel i na ekonomice této země než nemoc samotná. Je nepochybné, že již nynější pokles životní úrovně a příjmů veřejných rozpočtů povede v blízké budoucnosti ke snížení úrovně veřejných služeb včetně poklesu úrovně zdravotní péče a veřejného školství.

Nastal tedy čas na změnu!

Proto navrhujeme:

1) Místo na kompenzace uzavřených či omezených aktivit se soustředit na jejich otevírání či udržení v provozu. Využívat přitom zkušenosti a data z jiných zemí s různými přístupy. Aktivně spolupracovat na vytváření podmínek a pravidel pro jejich následný bezpečný provoz v přechodném období (do ukončení vakcinace).

2) Aktivně zveřejňovat a operovat s výsledky srovnávacích studií potvrzujících nekoncepčnost a nelogičnost mnohých stávajících opatření vlády – typicky ve školství.

3) Zkušenostmi a ověřenými daty z jiných zemí i z ČR podporovat přechod od plošných restriktivních opatření k ochraně ohrožených osob a k rychlému rozvolňování stávajících pravidel pro většinovou část populace.

4) Aktivně se podílet na vytváření systému maximálně chránícího ohrožené skupiny obyvatel např. levné či bezplatné testy, povinné testy ve školských i zdravotních zařízeních včetně zařízení pro seniory.

5) Opustit nefunkční a ideologicky zabarvenou centralizaci při zajišťování očkovacích vakcín a zajistit veškeré dosažitelné funkční vakcíny pro občany ČR na úrovni národního státu tak, aby vakcinace mohla být ukončena v průběhu I. pololetí 2021. Vakcinace musí být dobrovolná.

S úctou

Představenstvo OHK Jeseník, předseda představenstva Ing. Josef Ťulpík

Jeseník, 02.02. 2021

JT podpis

<< Zobrazit seznam novinek

Martina Mičáková
asistentka pro prodej a marketing

Mobil: + 420 724 981 824
Tel.: + 420 584 403 102
E-mail: info@wtc-pisecna.eu

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Souhlasím