Poctivá zemědělská a komunální technika
česká výroba s tradicí od roku 1968

Program Modernizace zemědělského podniku

Pořiďte stroje WTC Písečná v rámci programu „Modernizace zemědělského podniku" (Program rozvoje venkova 2007-2013 - Opatření I.1.1.1 Modernizace zemědělských podniků) a získejte dotace ve výši až 60 %.

Základní informace

Příjem žádostí bude probíhat od 26.1. do 9.2.2015 prostřednictvím Portálu Farmáře. Alokace pro toto kolo příjmu žádostí činí 700 mil. Kč. Podmínka projektu je pořízení, dodání a úhrada techniky do 30. června 2015. Program je určen subjektům (fyzickým osobám, právnickým osobám) podnikajícím v prvovýrobě. Lhůta vázanosti programu je v případě tohoto programu 5 let. Výše dotace činí až 60 % ze způsobilých výdajů, přičemž u strojů jsou stanoveny limity maximálních cen. Omezení na jedno IČ činí 15 mil. Kč.

Příjemce podpory/žadatel

-  Zemědělský podnikatel, tzn. fyzická nebo právnická osoba, který podniká v zemědělské výrobě v souladu se zákonem č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů.
- Podnikatelský subjekt, který je z převážné většiny vlastněn zemědělskými prvovýrobci a předmětem jeho činnosti je poskytovat práce, výkony nebo služby, které souvisejí výhradně se zemědělskou výrobou.
-  Zemědělský podnikatel, tzn. fyzická osoba, která splňuje všechny podmínky mladého začínajícího zemědělce (dosáhla ke dni zaregistrování žádosti o dotaci věku 18 let; nedosáhla ke dni podání žádosti věku 40 let; dosáhla minimální zemědělské kvalifikace nebo za stanovených podmínek dosáhne; zahajuje činnost poprvé; je zapsán v evidenci zemědělského podnikatele; nepodniká v zemědělství déle než 16 měsíců k datu registrace žádosti).
-  Zemědělský subjekt musí mít historii v podnikání 2 roky
-  Zemědělský subjekt musí mít min. 30% příjmu ze zemědělské prvovýroby na celkových příjmech.
-  Podmínka historie žadatele a 30% podílu příjmu z prvovýroby se nevztahuje na mladého začínajícího zemědělce.

Způsobilé výdaje

-  Stroje, které odpovídají výrobnímu zaměření žadatele a odpovídají stanoveným limitům.
-  Stroje na zpracování půdy, stroje pro založení a ošetřování porostu, stroje pro sklizeň, stroje pro pěstování brambor, stroje pro pěstování zeleniny, stroje pro pěstování chmele, stroje pro pěstování ovoce, stroje pro školkařskou výrobu, stroje pro pěstování vinné révy, stroje pro pěstování okrasných rostlin, stroje pro živočišnou výrobu, příslušenství k traktorům.

Nezpůsobilé výdaje

-  Veškeré stavební práce včetně stájí a hal.
-  Traktory.
-  Osobní a užitkové automobily včetně strojů nesloužících pro zemědělskou prvovýrobu.

Forma a výše podpory

-  Podpora je poskytována formou dotace.
-  Částka výdajů, ze kterých je stanovena dotace na jeden projekt činí 200 tis. až 15 mil. Kč.

Míra podporyMladý začínající zemědělecOstatní zemědělci
Znevýhodněné oblasti 45 - 60% 35 - 50%
Ostatní oblasti 35 - 50% 25 - 40%

Doplňující informace

Úplné znění pravidel, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotace na projekty Programu rozvoje venkova ČR pro období 2007 – 2013 pro 22. kolo příjmu, je k dispozici v elektronické podobě na internetové adrese Ministerstva zemědělství www.eagri.cz (subportál Dotace - Program rozvoje venkova a příslušná osa/opatření) a rovněž na stránkách Státního zemědělského intervenčního fondu www.szif.cz v sekci SZIF POSKYTUJE – PROGRAM ROZVOJE VENKOVA 2007-2013.

Vozy WTC Písečná

Z produkce WTC Písečná připadají v kontextu programu do úvahy traktorové přívěsy BSS, traktorové návěsy BIG a MIG, traktorové nosiče kontejnerů PORTÝR, kontejnery, traktorové přepravníky zvířat PARDÁL a vozy s výměnným systémem.

Specifikaci vozů, informace o cenách a vše související získáte přímo od výrobce nebo u všech prodejců WTC Písečná.

Program Modernizace zemědělského podniku

<< Zobrazit seznam novinek

Martina Mičáková
asistentka pro prodej a marketing

Mobil: + 420 724 981 824
Tel.: + 420 584 403 102
E-mail: info@wtc-pisecna.eu

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Souhlasím